Grimmaer Liederflut 11.8.2007

28. srpna 2007 v 23:36 | Bzučka |  Reportáže
Grimmaer Liederflut 11.8.2007
28. července jsem se vrátila s Jíťou z tábora. Kouknu na novinky na internetu, a co nevidím - John a Maite potvrdili své vystoupení na festivalu Grimmaer Liederflut 11. srpna. Jupí, pojede se...snad, musí se to propočítat...a taky s kým se pojede, toť otázka. Obmailovala jsem lidiček plno, pokaždé se stejnou odezvou - NE. Moc narychlo, jiný program a tak...takže jsme nakonec vyrazili ve třech - já s Pájou a naše kamarádka Stáňa. Ještě ve čtvrtek večer koumám, co a jak s cestou, jak to vyjde nejlíp a nejlevněji... Po dvou hodinách koumání radostně oznamuju Pájovi, že jsem našla ještě levnější cestu než byl původní plán, což je zpráva radostná:-)) Bohužel už tak radostně nevypadá předpověď počasí - v sobotu má být nejhůř z celého týdne. No co, nějak se to udělá, třeba to tak hrozný nebude. Koukám pro jistotu na předpověď pro Grimmu...zataženo, a pršet a pršet. Hm, uvidíme, od cesty nás to neodradí, když už jsme se rozhodli vyrazit.
Oproti čevnové cestě do Kerpenu to bude brnkačka, ve vlaku strávíme jen 7 hodin. Máme volbu vyrazit ve čtyři nebo v sedm ráno, volíme pozdější variantu, ať se doma pořádně vychrupem...Jituška bude chrupat u prababičky. Takže jí tam v pátek k večeru vezem a potom šup domů připravit na cestu, ať můžem ráno spát co nejdýl to půjde.
V sobotu zvoní budík ve 4.50. Tentokrát je to Pája, kdo vstává hned (bývá to v 99% naopak), já si ještě polehávám o čtvrt hodinky dýl. Sprcha, snídaně, dát jídlo Lojzovi (činčilák) a můžem razit. Ještě kontroluju na netu, jak že máme jet nazpátek, kde budem jak dlouho čekat a kde přestupovat, protože cesta zpět je trochu jiná než cesta tam. Aspoň bude změna:-)))
Na nádraží dorážíme rychleji než jsme předpokládali, jsme tam o deset minut dřív než máme mít sraz se Stáňou. A Pája má chuť na "šejka" z Mekáče, tak se tam jdem stavit. Hm, po ránu ledový do žaludku, na to, že Pája doma nesnídal...no, jeho věc:-) Akorát to stíháme v 6.40 zpátky na místo srazu...a Stáňa nikde:-( Jdu si stoupnout fronu na lístky, je docela velká, tak ať nemusíme zbytečně kupovat lístek ve vlaku s příplatkem. Ještě nejsem ani na řadě a Stáňa se objevuje, ujelo jí metro, tak dorazila o pět minut později. Neva, i tak se stíhá krásně.
Ve vlaku zabíráme kupodivu prázdné kupé a po chvilce se razí směr Děčín, kde nás čeká první přestup. Máme na něj 20 minut času, takže Stáňa stíhá koupit i noviny, a tím plní "úkol", který dostala doma před cestou:-) Vláček stíháme v pohodě a další přestupní stanicí je Schöna, kde čekáme necelou třičtvrtěhodinku a pozorujem vlaštovky poletující nad Labem. Nízko, bude pršet:-(( A taky že jo, naštěstí je to jen takové mrholení, snad to horší nebude.
Cesta ubíhá úžasně, když si člověk má s kým povídat, dlouho jsme se se Stáňou neviděli, tak si vyprávíme navzájem zážitky z léta a tak...no a ani se nenadějem, přehupsnem ještě dvakrát do jiného vlaku, v Drážďanech a Lipsku, a ve 13.47 jsme v Grimmě. Část města kolem nádraží nenasvědčuje vůbec tomu, že už od pátku se zde koná nějaký festival. Nevadí, jdeme směrem k řece, tam už se má něco dít. Váhám, na kterou že stranu se to od nádraží máme vydat, ale po logickém hromadném úsudku, že určitě z kopečka, že řeka bude dole:-), vykračujem tím směrem, a po asi deseti minutách zjišťujem, že jsme vykročili dobře:-). A za chvíli nacházíme i "Muldenbühne", kde budou John s Maite večer hrát. Setkáváme se s mými kamarádkami z My Space Kamilou a Sabinou, je to fajn setkat se s někým, koho člověk zná jen přes internet:-)), a zůstáváme na místě, protože na pódiu se připravuje africká skupina Ndungu Kina, tak jsme zvědaví, jaké budou mít vystoupení, protože nástroje vypadají úžasně - djembe, bonga, konga a dalších plno bubínků a chřestidel...začínají v 15.00 a úplně nás to strhává, je to úžasné. Mají tanečníka Patricka:-), který se po celou dobu nezastaví a zapojuje do tanečků i lidi z publika...i na Páju se dostalo a pořádně si to užil a vyblbnul se:-))) Super, akorát že stále mrholí:-( Jdem se teda potom trochu "osušit" do místního kláštera, kde je další pódium a zrovna na něm hrají Scapa Flow, skupina ze Skotska. Cestou potkáváme auta, ve kterých přijíždějí John s Maite a spol.. Bohužel Scapa Flow se hodně kryli s Ndungu Kina, takže stíháme jen poslední dvě písničky. Při jedné tam mají stepařku, a je to úžasné, jako vždycky, když člověk vidí někoho, kdo umí dobře "irsky hopsat":-)) Jako přídavek nakonec dávají jednu známou, Loch Lommond, tak si i zazpíváme, a pak se jdem projít trochu po městečku, pomalu na každém rohu jsou pouliční muzikanti, je to tam fakt krásné. Cestou mi pípne SMS od Kami, ať přijdem, že je John na pódiu. Tak jdem, a co nevidíme...John je na pódiu:-))) Chystají si tam už pár nástrojů, aby se to potom stíhalo. Jelikož prší víc, sedáme si a přikrýváme se celtou, a pozorujem dění z pod našeho "úkrytu". Ten se zalíbil Maite, když přišla za Johnem, a mává na nás, usmívá se a potom nám ukazuje i vztyčený palec:-)) Hm, to by člověk neřekl, jak dokáže pobavit jedna celta:-)))
Před nimi vystupuje další zpěvák, co se poslouchá úplně úžasně - Ir Kieran Goss. Jen sám s kytarou, a má moc příjemný hlas, takže nám čas utíká pořád stejně rychle jako začal utíkat ráno. Kieran na konci jako přídavek zpívá Only our rivers run free, tak se smějem, že tohle možná za hodinku uslyšíme v další interpretaci:-)) Jen ten déšť kdyby nebyl...neva, snad přejde, má na to ještě dvě a půl hodiny...
...nepřešel. S příchodem Johna a Maite na pódium déšť naopak zesílil. Dost lidí se "scuclo" před pódium, tak si stoupáme taky a zůstáváme s malým odstupem za nima, abychom dobře viděli, jít blíž, přes deštníky budem mít smůlu...Stáňa loví v báglu deštník, my zůstáváme věrní svojí celtě:-) Pak už nás to ale nebaví ji držet, a tak déšť nedéšť celtu odkládáme na lavičku a užíváme si naplno koncert. Stejně jsme už za to odpoledne takoví "polomáčení," tak už je to skoro i jedno:-)) Déšť má i plus - když do něj zasvítí reflektory, vytváří to zajímavé efekty, a což teprv když na to člověk kouká přes pokapané brýle:-)))
Tentokrát jsou na pódiu všichni v černém, včetně Maite, ale jelikož jim tam hodně pouští "mlhu", tak to vypadá úžasně. Písnička opět střídá písničku, jsme mile překvapení, že koncert není stejný jako před dvěma měsíci, téměř vše je v jiném pořadí, zazní i pár nových skladeb, nechybí árie v podání Maite, a opět starší song...John oznamuje, že zazpívá jednu písničku z jeho mládí:-), tak napjatě čekám, co "ohlásí," a vzápětí skáču radostí, když z Johnových úst "vylítne" slovo... IMAGINE:-))) Wow, deset let jsem každý koncert doufala, že zrovna tuhle jednou naživo uslyším...Zřejmě nejen já, ohlas je úžasný a všichni tleskají, skáčou a zpívají s Johnem:-) Na jednu písničku si berou na pódium pár fanoušků a tancují s nimi, atmosféra je moc fajn, taková správná koncertní:-)) Jelikož je to festival, je tam podstatně víc lidí, než bylo v červnu v Kerpenu, a má to klady i zápory...
Poslední dvě písničky jsou stejné jako v Kerpenu - Red Shoes a Txoria Txori. A pak už pápá, snad zase někdy...A přestává pršet...Aspoň nemoknem při čekání na Johna s Maite, jsou zlatí, udělali zase po koncertě "autogramiádu" a moc dobře to bylo vymyšlené - John s Maite byli v budově, lidi před vchodem, a pořadatelé k J+M pouštěli lidi postupně, po dvou, třech...podle toho, jak byli ti lidi spolu na koncertě. Takže každý měl dost prostoru aby Johnovi s Maite mohl říct v klidu pár slovíček, vyfotit se s nimi...Jen chvilinku, "pokyn" od pořadatelů zněl "fotku a ven", John s Maite byli unavení a lidí tam na ně čekalo hodně, tak aby mohli vyhovět všem.
Třičtvrtě hoďky čekání, a jdem za nimi:-) "Fotku a ven" bychom rádi dodrželi, ale byl to John, kdo se s námi dal trochu víc do řeči:-)) Poznamenávám, že budou pěkně mokří, od všech těch fanoušků, když se s každým fotí...Reakce? "Aspoň budu vědět, jak jste se cítili vy, když jste tam celou dobu stáli. Děkuju vám."
Po setkání máme ještě čas, tak si jdem poslechnout ještě skupinu Corvus Corax, hrající středověk...taky fajn, ale mají to moc hlasitě, po chvilce odcházíme. Stejně už musíme pomalu vyrazit na vlak.
Stáňa loví v báglu suché tričko a ponožky...snaha byla, ale tričko i ponožky jsou "polomáčené", jako úplně všechno, co máme na sobě a s sebou. Já zjišťuju, že záhadným způsobem mám mokré rukávy od trička, zřejmě jak jsme tleskali a mávali s rukama nahoře, tak mi pod bundu i mikinu zateklo...No, snad ve vlaku všichni uschnem. Z Grimmy vyrážíme dvacet minut po půlnoci a první čekání na přestup (a jediné velké) máme v Lipsku. Uteče to, uděláme okružní procházku po městě a dvě hodinky jsou pryč hned. Naštěstí déšť už nezačal, tak jsme se projít mohli. Chroupáme pak ještě arašídky v cukru (jsou taky "polomáčené", ale i tak dobré:-) ) a potom se pohodlně usadíme ve vláčku a máme hodinku a půl na vyspání, než dojedem do Zwickau na další přestup. Takže dáváme budíka, a dobrou noc. Stejným způsobem se přepravujem i ze Zwickau do Drážďan, naštěstí jsme se vzbudili včas, když ve vlaku hlásí, že výjimečně nejede až do Drážďan, že musíme přestoupit na jiný v Tharandtu. Tak přestupujem, no...V Drážďanech máme trochu "bojovku" s názvem "Najdi cestu na nástupiště", protože nádraží je rozkopané, a tam, kde se má jít na nástupiště 1A, odkud nám vlak jel, to bylo zavřené. Tak jsme tam chvíli tápali a pobíhali kolem, až se poštěstilo a dokonce jsme vlak nemuseli ani dobíhat...To až v Děčíně, kdy byly na přestup rovné tři minuty, a vlak z Drážďan navíc dorazil o minutku později, tak jsme se na nástupiště proběhli:-)) No a v neděli v jedenáct dopoledne jsme byli v Praze. Šup pro Jíťu a domů, ať můžem plánovat nějaké výlety, když nám od neděle tak krásně svítí sluníčko:-)))
Děkuju Pájovi a Stáně za spolucestování, bylo to s Vámi fajn jako vždycky, děkuju Kamče a Sabi za setkání, těšilo mě, a snad ještě někdy, děkuju lidičkám, co tenhle festival organizují, bylo to krásně pestré a doufám, že se na Liederlut ještě někdy dostanem, a děkuju těm, co pozvání na festival přijali a krásně nám vyplnili sobotní odpoledne a večer příjemnou hudbou, a speciální díky Johnovi a Maite za čas, co s námi všemi trávili po koncertě.
Vy, co jste s námi chtěli jet a nemohli jste, na Vás všechny myslíme a když něco budem zase chystat, určitě se Vám ozvem, třeba moct budete:-)
Bzučka
P.S. Dávám videíčko na My Space, tak kdo chcete, jukněte (a poděkujte Pájovi, bez něj by nebylo, já na koncertech nefotím a už vůbec nenatáčím...). Není to super kvalita, je to točené foťákem,ale koukat se na to aspoň trochu dá:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čolíto Čolíto | E-mail | 30. srpna 2007 v 11:52 | Reagovat

No krásný, Bzučinko, jak už jsem psala a samozřejmě jako vždy...taky poděkuj tomu Pájovi za nádherný fotečky....-)

2 andy andy | E-mail | Web | 30. srpna 2007 v 13:40 | Reagovat

krásný Bzučko, a jako vždy - trochu závidím.

3 Ajuška83 Ajuška83 | E-mail | 4. září 2007 v 14:30 | Reagovat

Bzučinko, máš talent na opisy ;-))) Asi ten dážď, bol jediná chybička krásy na celom tom koncerte. A už ste sa presťahovali?

4 Bzučka Bzučka | E-mail | 9. září 2007 v 18:30 | Reagovat

@Ajuška: Aji, přestěhovaní budem komplet za 14 dní, už se nemůžem dočkat:-)) Tenhle týden jsme byli doma (v novém domově) od pondělí do pátku a malovali jsme a tak...mákli jsme si, ale máme teď krásně barevný byteček:-)) No, a o víkendu 22.-23.9. bude velká stěhovací akce:-))  

Jo, dostalas mailík o koncertě v Mnichově? Pojedeš s námi?

5 Ajuška83 Ajuška83 | E-mail | 10. září 2007 v 9:14 | Reagovat

Bzučinka, nič som nedostala ;-((( Na akú adresu si mi to posielala??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama